خانه/جهانگردی/استانبول، پلی بین دو جهان!

استانبول، پلی بین دو جهان!

استانبول را می‌توان شاهراه فرهنگ‌ها و تمدن‌های مختلف و یکی از جذاب‌ترین شهرهای دنیا دانست. هیچ شهری در اروپا را نمی‌توانید مانند استانبول پیدا کنید که در آن مدرنیزه و سنت تا این اندازه در هم تنیده باشد، در نتیجه تعجبی ندارد که تا این اندازه مورد علاقه‌ی گردشگرانی ایرانی و توریست‌های خارجی است. جدای از این‌ها، استانبول، تاریخی فرهنگی بسیار غنی و قوی‌ای دارد و یکی از معدود شهرهای دنیاست که چندین و چند مورد حیرت آور را در خود جای داده است.

حس آسیایی در مقابل حس اروپایی

شاید این یکی از بزرگترین دلایل توریست‌های خارجی برای سفر به استانبول باشد، استانبول تنها شهری در جهان است که بین ۲ قاره قرار گرفته است و به همین دلیل، هم از فرهنگ اروپایی و هم آسیایی تاثیر گرفته است. این شهر تقریبا ۳۰۰۰ مسجد دارد و از طرف دیگر قسمت اروپایی شهر با فرهنگ اروپایی باعث شده تا سفر به آن یکی از بهترین تجربه‌های زندگی هر شخصی باشد.

 

بازار استانبول

خریدی بی مانند در بازار بزرگ

بدون شک بازار بزرگ (Grand Bazaar) و بازار ادویه (Spice Bazaar) در استانبول را در باید در بالای تاپ‌ترین جابه‌های گردشگری و دیدنی‌های استانبول قرار داد. وسایل و کالاهای خیلی خاص و بی‌همتایی را می‌توان در بازار بزرگ استانبول پیدا کرد و به همین دلیل همیشه مملو از جمعیت است. اگر دوست دارید تا با شلوغی کمتری روبرو شوید، دوشنبه ها زمان خوبی برای رفتن به آنجاست.

 

استقلال، خیابانی که نباید از دست بدهید

خیابان استقلال (Istiklal Caddesi)  را می توان محبوب‌ترین خیابان استانبول با تعداد زیادی فروشگاه، رستوران و کافه دانست. استانبول به طور کلی ۱۷ میلیون جمعیت دارد و این طور تخمین زده شده که در کمترین حالت روزانه ۲ میلیون قدم در خیابان استقلال زده می‌شود. واقعا استقلال را می‌توان قلب تپنده‌ی استانبول دانست!

 

رستوران استانبول

غذاهای ترکی استانبول

تجربه‌ی خوردن غذاهای ترکی در استانبول هم یکی دیگر از تجربه‌های ناب گشت و گذار در این شهر است. هزینه‌ی غذا پایین است و کباب‌های ترکی، در شمار مشهورترین غذاهای ترکی استانبول تلقی می شوند. البته کباب را نمی‌توان تنها غذای خوب این شهر دانست، ساندویچ ماهی در کنار لیموهای آبدار در یکی از رستوران های کنار پل گالاتا و یا سیمیتی که از نوتلا پر شده است هم غذهای معروف و خوب استانبول هستند. البته صبحانه‌ی سنتی ترکی را هم نباید فراموش کرد!

 

تنگه ی بسفر

ویژگی قابل توجه استانبول

تنگه‌ی بسفر (Bosphorus) در استانبول فقط از نظر جغرافیایی برای این شهر اهمیت ندارد بلکه بخشی از زندگی روزانه‌ی مردم را تشکیل می‌دهد. روزانه می‌توانید قایق‌های زیادی را ببینید که در این تنگه رفت و آمد می کنند، تصویر ماهیگیرانی که بر بالای پل ساعت‌ها می ایستند تا بتوانند ماهی خود را صید کنند هم یکی دیگر از تصاویر معروف و فراموش نشدنی هر گردشگری از استانبول است.

توسط | ۱۳۹۶/۴/۲ ۷:۱۷:۴۷ ۰۱-۰۴-۱۳۹۶|جهانگردی|۰ نظر

درباره نویسنده :

ارسال نظر