درباره ما ۱۳۹۶/۷/۱۶ ۱۷:۳۸:۳۴

آژانس هواپیمایی پارساگشت

شرکت خدمات مسافرت هوایی پارساگشت با مدیریتی بالغ بر ۱۸ سال فعالیت در زمینه صنعت گردشگری نماینده فروش کلیه خطوط هوایی داخلی و خارجی آماده ارائه بهترین سرویس‌ها و با کیفیت‌ترین خدمات به شرکت‌های محترم می‌باشد . سعی آژانس هواپیمایی پارساگشت همیشه در انتخاب بهترین امکانات موجود در هر مسیر و رزرو و صدور بلیط خارجی با بهترین نرخ و بالاترین کیفیت پرواز است.

 خط مشی کیفیت آژانس هواپیمایی

شرکت خدمات مسافرتی و هوایی پارساگشت به عنوان یکی از پیشگامان عرصه توریسم و جهانگردی در کشور فعالیت خود را آغاز کرده و از همان ابتدا با بهره گیری از توان علمی و تخصصی کارکنان خود و پتانسیل موجود این صنعت در کشور هدف خود را در ارائه هرچه بهتر خدمات مناسب و منطبق با استانداردهای داخلی و بین المللی بنیان نهاده است و هدف اصلی این شرکت همواره در جهت مدیریت همه جانبه از اولین ارتباط همسفران با ما تا آخرین لحظه سفر بوده و شاخص عمده آن توجه به نیازهای فردی است. اگر به هر دلیلی مشکلی پیش آید آنرا اصلاح کرده و یا راه حل جایگزین مناسبی را ارائه خواهیم نمود. سرلوحه اهداف ما این است که همسفران ما همواره با ما باشند همانطور که همسفران چندین ساله ما همیشه با ما بوده و هستند. ما به شعار بهترین‌ها برای شما اندیشه ماست معتقدیم و به آن عمل می‌نمائیم و همچنین شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی  پارساگشت  برگزارکننده تورهای خارجی (نظیر تور ترکیه، تور دبی، ترکیه تایلند، تور هند و …) و فروش بلیط داخلی و خارجی به منظور رسیدگی و پاسخگوئی سریع شکایات، نظرات و یشنهادات سازنده مشتریان که منجر به افزایش رضایت و وفاداری آنها و حفظ بقای شرکت می گردد، به شرح ذیل پایه گذاری نموده است.  سیستم رسیدگی امور مشتریان خود را بر اساس استاندارد:

  • ISO 10002:2004
  • رعایت الزامات ملی و بین المللی مربوط به خدمات تور جهانگردی
  • ایجاد محیطی مشتری محور با تخصیص منابع لازم در جهت دریافت بازخوردهای مشتریان
  • ایجاد فرایند آزاد، اثر بخش با کاربردی آسان برای مشتریان جهت تسهیل در ارائه بیانیه خود
  • ارتقاء دانش و آگاهی پرسنل در مدیریت ارتباط با مشتریان و پاسخگوئی به آنها با آموزش های مستمر
  • ایجاد امنیت و اطمینان در مورد رازداری شکوائیه ها و هویت مشتریان
  • برقراری پل های ارتباطی مناسب و نوین جهت سهولت دریافت پیشنهادات و انتقادات مشتریان

ما مدیران و کارکنان آژانس هواپیمایی پارسا گشت

با آگاهی از وظایف، مسئولیت‌ها و اختیارات خود در سیستم رسیدگی به شکایات مشتریان و با رعایت اصول اخلاقی و حرفه‌ای و برخورداری از روش های مختلف رفع شکوائیه‌، متعهد می گردیم که از هرگونه پیش داوری پرهیز نموده و تمام تلاش خود را جهت دریافت رضایت مشتری بعمل آورده و امید داریم با تلاش مستمر و روزافزون شاهد افزایش رضایتمندی ارباب رجوع خود باشیم.