اطلاعات گردشگری برزیل

برزیل

 

برزیل!
یکی از نام آشناترین کشورها در زمینه فوتبال، کشوری که شاید اگر قهرمانی فوتبالیست هایش این قدر سر زبان ها نمی افتد جایگاه امروزی خود را در صنعت گردشگری نداشت.
سالانه مردم زیادی از سراسر جهان و همین طور ایران برای سفر با تور برزیل اقدام می کنند و حجم این سفرها هر بار با قهرمانی فوتبال این کشور بیشتر می شود؛ اما این تنها عامل نیست چرا که فستیوال های این کشور نیز شهره جهانی دارند.
مردم برزیل مردمی شاد هستند که در طول سال به بهانه های مختلف فستیوال های زیادی برگزار می کنند و این جشن ها به خودی خود نوعی عامل جذب توریست به حساب می آید. این کشور در آمریکای جنوبی قرار دارد و از نظر آب و هوایی منطقه ای گرم به حساب می آید، هرچند که گاهی در مناطق جنوبی این کشور ممکن است هوا سرد شود اما بیشتر آن را به کشوری گرمسیر می شناسند. بیش از نیمی از جنگل های آمازون در برزیل قرار دارد و گونه های منحصر به فرد جانوری در آن دیده می شود.
بخشی از جذابیت تور برزیل نیز به همین طبیعت زیبایش است و کمتر کسی وجود دارد که نخواهد جنگل های آمازون را ببیند اما حتما به خاطر داشته باشید به هیج عنوان به تنهایی وارد این جنگل ها نشوید؛ حتی اگر با تور سفر نکرده اید، باز هم برای گشت و گذار در جنگل از گشت های مخصوص و جنگل بانان کمک بگیرید چون در این جنگل ها گونه های جانوری خطرناک نیز وجود دارد.
برای سفر به برزیل هم می توانید شخصی اقدام کنید و هم با تورهای مسافرتی همراه باشید. البته این نکته را هم باید در نظر بگیرید که سفر به برزیل سفر ارزانی نخواهد بود و اگر برای بار اول می خواهید این سفر را تجربه کنید، بهترین و معقول ترین راه انتخاب تور مسافرتی است. در سفر با تور برزیل همه چیز از قبل مشخص است و تمام هزینه های اصلی ابتدای سفر پرداخت می شود و دیگر دغدغه ای بابت محل اقامت و یا رزرو بلیت هواپیما نخواهید داشت. همین طور بیمه سفر که از الزامات سفرهای خارجی است نیز روی پکیج تور لحاظ شده است.

اطلاعات ضروری برزیل

 • زبان رسمی: پرتغالی
 • دین رسمی: کاتولیک
 • اختلاف زمانی نسبت به ایران: 7:30- ساعت البته در برخی مناطق این اختلاف تا 9:30- نیز می رسد.
 • واحد ارز: رئال
 • کد کشور: 55+
 • امداد و نجات: 911
 • پلیس: 190
 • آتشنشانی: 193
 • فوریت های پزشکی: 192
 • برق شهری: 220 ولت و 60 هرتز

شرایط اخذ ویزای برزیل

شما برای دریافت ویزای برزیل به هیچ عنوان نمی توانید بصورت انفرادی اقدام کنید و می بایستی در قالب تورهای گروهی اقدام به اخذ ویزای برزیل نمایید. تمکن مالی مورد نیاز ویزای برزیل برای هر نفر باید 50,000,000 تومان باشد و نیز تمامی مراحل ویزای برزیل از قبیل ارسال مدارک و تکمیل فرم به صورت آنلاین انجام می ‌شود و شما با رسید دریافتی پرتال مورد نظر سفارت، باید برای انگشت نگاری و عکس برداری به سفارت برزیل مراجعه کنید. ویزای برزیل در مدت زمان ۷ روزه صادر می ‌شود و برای ۳ ماه نیز اعتبار دارد. مواردی که در ادامه به شما نام می بریم، طبق اطلاعات دریافتی از سفارت برزیل در ایران است و بهتر است برای دریافت ویزای برزیل این شرایط را داشته باشید تا هزینه و زمان خود را تلف نکنید! شرایط اخذ ویزای برزیل به شرح زیر است:
۱. اقدام در قالب تور گروهی برزیل: ویزای برزیل فقط در قالب تورهای گروهی اقدام می ‌شود؛ منظور از اقدام به صورت تور گروهی این است که درخواست ویزای شما از سوی آژانس ‌های مسافرتی و یا کارگزاران تور برزیل برای سفارت ارسال خواهد شد و کارهای سفر شما را آزانس مربوطه برایتان انجام می دهند.
۲. تمکن مالی: تمکن مالی ویزای برزیل برای هر نفر باید مبلغی بین 50,000,000 تومان تا 70,000,000 تومان است که تمکن مالی ویزای برزیل باید بر حسب دلار و یا رئال برزیل صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضا برسد.
۳. گردش حساب: منظور از گردش حساب ویزای برزیل، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد و اینکه هرچه تعداد تراکنشات حساب شما بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزا خواهید داشت. ضمنا گردش حساب ویزای برزیل باید برای ۶ ماه آخر باشد.

 

 

قیمت تور برزیل

قیمت تور برزیل ارزان نیست، اما با این حال سفری غیر قابل دسترس هم نیست. طبیعتا اگر در فصل های کم توریست سفر کنید می توانید تور را با قیمت پایین تری تهیه کنید و همین طور شانس پیدا کردن تور برزیل لحظه آخری برای تان بیشتر می شود. در مجموع هزینه های تور برزیل از قبل مشخص است و بیشترین مقدار آن نیز به هزینه هتل و بلیت رفت و برگشت مربوط می شود. اگر می خواهید تور برزیل ارزان نصیب تان شود، باید از برخی فاکتورها چشم پوشی کنید. مثلا به دنبال پروازهای ارزان تر باشید و همین طور بلیت تان را اکونومی رزرو کنید. بلیت های بیزنس کلاس و فرست کلاس به ترتیب بلیت های گران تری هستند. این موضوع در مورد هتل ها نیز به همین صورت است و انتخاب هتل های پنج ستاره و لاکچری شما را از تور برزیل ارزان دور می کند. البته یکی از علت های گران بودن این تور این است که پرواز مستقیمی از تهران به برزیل انجام نمی گیرد و برای سفر مجبور هستید در کشورهایی مثل امارات، ترکیه، سوئیس، قطر و یا آلمان و … توقف داشته و سپس با پرواز دیگری راهی برزیل شوید که همین موضوع باعث می شود هزینه های پروازتان گران تر شود.

تورهای ارزان و لحظه آخری برزیل

شما عزیزان برای خرید تورهای ارزان و لحظه آخری برزیل چند انتخاب پیش رو خواهید داشت! اول اینکه می ‌توانید تورهای لحظه آخری برزیل را تهیه نمایید، چون معمولا وقتی تورهای برزیل از لحاظ تعداد مسافر به حد نصاب نمی ‌رسند و آفرهای هیجان انگیزی روی این تورها ارائه می شود و تورهای لحظه آخری برزیل از جمله تورهای ارزان بشمار می روند. انتخاب دوم شما این است که برای خرید تور ارزان قیمت این مقصد انتخاب هتل های ارزان و پروازهای ارزان این مقصد است. هتل های 3 ستاره و هتل های 2 ستاره برزیل از جمله هتل های ارزان قیمت این مقصد بشمار می روند. همچنین پروازهای چارتری برزیل هم در مقایسه با پروازهای دیگر خیلی ارزانتر برای شما تمام می‌ شوند.

 

 

بنابراین برای خرید تورهای ارزان قیمت برزیل باید پروازهای چارتری که بسیار هم ارزان می شوند را با هتل های ارزان برزیل رزرو نمایید. انتخاب سوم شما برای تجربه تور ارزان این است که در فصل های لوسیزن و کم گردشگر سفر کنید. برای خرید آفر تور برزیل باید در فصل هایی که مسافر زیادی برای این کشور نیست اقدام به سفر نمایید؛ در فصل هایی کم گردشگر پروازها و هتل های این مقصد تقریبا خلوت می شود و به همین دلیل می ‌توانید تورهای ارزان برزیل را براحتی خریداری کنید. انتخاب آخر برای خرید تور ارزان این است که تور مورد نظرتان به این مقصد را از آژانس مسافرتی گلبرگ سیر خریداری کنید؛ شما با خرید از این مجموعه مسافرتی در مقرون به صرفه ترین حالت ممکن سفر می کنید و همچنین می توانید از تماشای چنین جاذبه هایی که در طول سفرتان کلی لذت ببرید.

بهترین زمان سفر به برزیل

برزیل از نظر آب و هوایی به بخش های مختلفی تقسیم می شود. در برخی مناطق به دلیل همجواری با دریا هوایی گرم و شرجی دارد ولی در مناطق مرکزی هوا بیشتر گرم و خشک است. همین طور نیز در بخش هایی از آن مناطق کوهستانی دیده می شود که هوایی سرد تر دارد. به طور کلی اغلب شهرهای برزیل دو فصل دارد که یکی شامل فصل گرم و خشک و دیگری شامل فصل بارانی می شود. البته در جنوب کشور مناطق چهار فصل نیز دیده می شود. در نهایت باید بگویم بهترین زمان برای سفر به برزیل اواسط زمستان تا اواسط بهار است.

فرودگاه های مهم و بین المللی برزیل

برزیل 34 فرودگاه بین المللی دارد که در شهرهای مختلف آن قرار دارند و تنها یکی از آن ها تعطیل شده است. مهم ترین آن ها دو فرودگاه بین المللی برازیلیا و فرودگاه بین‌المللی ریو دوژانیرو گالیائو هستند.

 • فرودگاه بین‌ المللی برازیلیا | Brasília International Airport
این فرودگاه بین المللی در پایتخت برزیل یعنی برزیلیا قرار دارد. فرودگاه با طول باند 3300 متر، به صورت مسافربری و نظامی به بسیاری از نقاط جهان پرواز مستقیم دارد.
 • فرودگاه بین ‌المللی ریو دوژانیرو گالیائو | Rio de Janeiro/Galeão International Airport
فرودگاه ریودوژانیرو از دیگر فرودگاه های مهم این کشور است که در شهر ریودوژانیرو پایتخت قدیم برزیل  واقع شده است. این فرودگاه هم کاربری نظامی و هم کاربری مسافربری دارد.

مهمترین فستیوال های برزیل

برزیل به جز فوتبال به فستیوال ها و کارنوال هایش نیز بسیار معروف است. جشن هایی همگانی به مناسبت های خاص که در کوچه و خیابان شهر برگزار می شود و حتی برخی از آن ها چند روز طول می کشد. این فستیوال ها یکی از جاذبه های فرهنگی و توریستی و همین طور بخشی از آداب و رسوم مردم برزیل هستند. سالانه مردم زیادی سفرهای خود را طوری برنامه ریزی می کنند تا بتوانند حداقل یکی از این کارناوال ها را از نزدیک ببینند.
 • کارنوال ریو | Rio Carnaval
 • فستیوال سائوپائولو | Sao Paulo Festival
 • سیریو دو نازاره | Cirio de nazare
 • فستا جونینا | Festa Junina
 • لاواژم دو بونفیم | Lavagem do Bonfim
 • برزیل سابور | Brasil Sabor
 • فستا دو پیائو | Festa do Peão
 • فستیوال دو لمانژا | De Lemanja
 • فستیوال فولکلور پارینتینز | Parintins Folklore Festiva

 

جاذبه‌های گردشگری برزیل

مسیح نجات دهنده: با مجسمه‌ی مسیح نجات دهنده که آشنا هستید، این مجسمه را در فیلم‌ها و مخصوصا المپیک 2016 مرتب از تلوزیون دیده‌ایم حالا می‌توانید این نماد معروف را در سفر به ریو دو ژانیرو از نزدیک ببینید و با آن عکس سلفی بگیرید.

 

آبشارهای ایگواگو: حتی شنیدن نامش هم آدم را به هیجان می‌آورد. این مجموعه آبشار یکی از شگفتی‌های طبیعی است که در مرز برزیل و آرژانتین قرار دارد و از 275 آبشار در امتداد رودخانه‌ی ایگواکو تشکیل شده است.

 

کارناوال ریو: برزیل کشور کارناوال‌هاست و باشکوه‌ترین آن‌ها را می‌توان در رسیف، اولیندا و سالوادور دید هر چند تمامی این کارناوال‌ها در مقابل کارناوال ریو دو ‌ژانیرو که در طول جشن 4 روزه دو میلیون نفر را به خیابان‌ها می‌کشاند سر تعظیم فرود می‌آورند.

 

رودخانه‌ی آمازون: بله همان آمازون معروف. حتی فکر کردن به قایقرانی در دومین رودخانه‌ی طولانی جهان که بیش از 3000 نوع ماهی در آن زندگی می‌کنند آدرنالین خون را بالا می برد. حاشیه‌ی آمازون با جنگل‌های انبوه پوشیده شده و آن‌جا را بهشتی برای طبیعت گردها کرده است.

 

سواحل سالوادور: به ریلکس کردن و دوری از دغدغه‌های روزمره که فکر می‌کنیم معمولا خودمان را آرمیده در ساحل می‌بینیم و یک آبمیوه‌ی طبیعی به دست و سواحل سالوادور دقیقا جایی است که هم آرامش  و هم هیجان معنی واقعی پیدا می‌کنند.

زیر آفتاب و در ساحل رویایی دنج کنید، به غواصی و قایقرانی بروید و یا روی موج‌های تند موج‌سواری کنید، این‌ها همه هدیه‌های سواحل برزیل برای شماست.

 

مرکز تاریخی اولیندا: اگر عاشق تاریخ و جاذبه های تاریخی هستید اولیندا را از دست ندهید و از تماشای منطقه‌ی تاریخی این شهر و کلیسا و کارناوال‌های آن لذت ببرید.

آژانس پارسا گشت تهران واقع در خیابان گیشا

محتوای جدول

اطلاعات بیشتر:

تور بالی نوروز1404

بهتر است از همین الان اقدام به رزرو تور بالی نوروز 1404 کنید. چون با نزدیک شدن به ایام نوروز قیمت آن به شدت افزایش

تور مشهد

سفر با تور مشهد مشهد بعد از تهران دومین شهر پهناور ایران محسوب می‌شود. در تمام طول سال تورهای مشهد برقرار هستند و همیشه جمعیت

کیش

تور کیش

چند نکته برای سفر با تور ارزان کیش برای سفر به این جزیره، حتما از لباس‌های رنگ روشن، نخی و خنک استفاده کنید. چرا که

سفر به قشم

تورقشم

بهترین تور قشم جزیره قشم از مقاصد گردشگری جنوب ایران است که در استان هرمزگان و تنگه هرمز قرار دارد. تور قشم از جمله محبوب‌ترین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات گردشگری برزیل

هلدینگ گردشگری پارسا گشت