تور ارزان و لحظه آخری آنتالیا

تاریخچه آنتالیا

نام شهر آنتالیا از حاکمی که در حدود 130 سال قبل از میلاد مسیح در این منطقه حکومت میکرد، گرفته شده است.

نام این حاکم آتالوس نام داشت و در زمان حاکمیت روم شرقی در این منطقه حکمفروایی می کرده است.

شهر آنتالیا اما امروزه می توان گفت جزء مطرح ترین شهر های ترکیه محسوب می شود و قطب گردشگری در کشور ترکیه را آنتالیا می دانند.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

با عرض خوش آمد گویی به شما دوست عزیز که وارد این صفحه شده اید و قصد دارید درباره جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا اطلاعاتی بدست آورید.

در ذیل به تشریح مختصری از مناطق توریستی آنتالیا می پردازیم تا راهنمای مناسب برای شما برای شرکت در تور آنتالیا باشیم.

با توجه به استقبال زیاد از این شهر توریستی، نظر شما عزیزان را که قصد پیدا کردن محل مناسبی برای سفر تفریحی هستید، جلب می نماییم.آنتالیا همانطور که در بخش جغرافیای آنتالیا توضیح داده ایم شهری با آب و هوای همیشه مطلوب می باشد پس در سفر به این شهر نیازی به بردن لباس گرم هرگز ندارید.

حال سخن کوتاه می نمایم و تعدادی از مکان های دیدنی شهر آنتالیا را به همراه عکس به شما معرفی می نمایم.

حمام رومی ها آنتالیا

بخشی از آنتالیا که امروز تبدیل به موزه شده است و آثار و بناهای موجود از زمان حاکمیت رومی های در بخش غربی کشور ترکیه را شامل می شود. حمام رومی ها و آمفی تاتر رومی ها مطرح ترین این بنا ها هستند که قدمت ساخت آن به حدود 100 سال پیش از میلاد مسیح می رسد.

موزه آتاترک آنتالیا

منزل مسکونی اولین رئیس جمهور ترکیه که مصطفی کمال پاشا ملقب به آتاترک بود، امروزه تبدیل به یک موزه و مکان دیدنی در شهر آنتالیا شده است.

غار کارائین آنتالیا

یکی از مکان های دیدنی در شهر آنتالیا غار کارائین است. شاید برای شما نیز هیجان انگیز باشد که بدانید این غار جزء اولین محل های سکونت انسان ها بر روی زمین است. امروزه در آن موزه و امکاناتی جهت مراجعه توریست شرکت کننده در تور آنتالیا قرار داده شده است. در ذیل آدرس و شماره تماس کارفرمای این غار جهت ارتباط برای حضور در این محل نیز درج نمودیم.

غار دامالاش آنتالیا

یک دیگر از غار های دیدنی در شهر انتالیا غار دامالاش است که به خاطر داشتن صخره ها و سنگ هایی با شکل های متفاوت ، بسیار تماشایی است. به جز دو غار مورد بحث در این مطلب، چند غار تماشایی دیگر در نزدیکی شهر آنتالیا وجود دارد که در صورت درخواست از تور لیدر های خود می توانید با قایق به آنها مراجعه نمایید. تلفن تماس غار دامالاش و آدرس آن را در ذیل برای شما قرار می دهیم.

مسجد کنگره دار آنتالیا ( ییولی مناره )

این مسجد در قرن 13 میلادی توسط سلطان علاالدین یکی از پادشاهان سلسه سلجوقی بنا شده است. به خاطر ویژگی مناره آن که کنگره دار است، به مسجد کنگره دار و یا به زبان ترکی به ییولی مناره معروف شده است. جزء آثار باستانی شهر آنتالیا می باشد و در مرکز این شهر قرار دارد.

پارک ملی آنتالیا

منطقه ای سرسبز و کوهستانی در 90 کیلومتری شهر آنتالیا پارک ملی این شهر می باشد. منطقه ای که در آن آثار تاریخی از جمله یک پل قرار دارد که قدمت آن به زمان حضور رومیان در شهر آنتالیا ( یعنی حدود 300 سال قبل از میلاد مسیح ) باز می گردد. همچنین آثار و بنا هایی نیز از آن زمان در بخش های کوهستانی این بخش شهر آنتالیا وجود دارد

. به خاطر اینکه مرتفع ترین قله در منطقه آنتالیا در این بخش قرار داشته، از اهمیت خاصی برای رومیان که به طور دائم با ارتش عثمانی در جنگ بودند، برخوردار بوده است.

آژانس پارسا گشت تهران واقع در خیابان گیشا

محتوای جدول

اطلاعات بیشتر:

تور تفلیس کریسمس2024

وضعیت مرزهای گرجستان برای ورود ایرانی‌ها در حال حاضر تمامی مسافران ایرانی می‌توانند از طریق مرز هوایی وارد گرجستان شوند. همچنین این کشور برخلاف شایعات

تور تونس پرواز امارات_02157749

تور تونس تونس کجاست؟ تونس کشوری زیبا در شمال آفریقا است که به طور رسمی جمهوری تونس نامیده‌ می‌شود. این کشور حدود 12.3 میلیون نفر

تور لحظه آخری تونس_02157749

تور تونس کشور تونس از نظر جغرافیایی در شمال آفریقا قرار دارد و به طور دقیق تر در بخش جنوب غربی دریای مدیترانه واقع شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور ارزان و لحظه آخری آنتالیا

هلدینگ گردشگری پارسا گشت