تور ارزان و لحظه آخری _02188487124

تور لحظه آخری

سفرهای کاری و آن دسته از سفرهایی که با دلایل ضروری انجام می‌شوند را کنار بگذاریم، باید بگوییم سفرهای تفریحی از جمله فعالیت‌های لذت‌بخشی هستند که هر فرد در طول عمرش بارها و بارها آن را تجربه می‌کند. با این حال سفر کردن هم مانند هر کار دیگری نیاز به یک برنامه‌ریزی اصولی دارد و اگر بدون برنامه‌ریزی قبلی انجام شود نه تنها لذت بخش نیست بلکه می‌تواند منجر به هدر رفتن هزینه و زمان فرد شود و از همه بدتر خاطره بدی در ذهن او به جا بگذارد. رزرو یک هتل خوب در موقعیت مکانی مطلوب، تهیه بلیط هواپیما لحظه آخری و یک برنامه‌ کامل و مفرح که بازدید از بیشتر جاهای دیدنی مقصد را پوشش دهد، از جمله مواردی هستند که لازم است در برنامه‌ریزی سفر گنجانده شوند. اما باید قبول کرد که برای اغلب گردشگران فرایند آماده سازی سفر به اندازه خود سفر کردن جذاب و لذت‌بخش نیست و در بیشتر مواقع به دلیل عدم آگاهی درباره مقصد گردشگری در انتخاب‌های خود دچار سردرگمی می‌شوند. اما از طرف دیگر اغلب افراد به دلیل مشغله‌های روزمره و حرفه‌ای خود زمان کافی برای انجام برنامه‌ریزی اولیه را ندارند.

منظور از تور لحظه آخری چیست؟

تور لحظه آخری اصطلاح رایجی در صنعت گردشگری است و آن دسته از افرادی که بطور مرتب با تورها سفر می‌کنند نیز معمولا با آن آشنا هستند اما بسیاری از گردشگران هستند که علیرغم آنکه شرکت در تورهای مسافرتی را تجربه کرده‌اند اما از وجود تورهای لحظه اخری بی‌خبر هستند. در توضیح این مفهوم برای آن دسته از افراد می‌توان اینطور گفت که یک تور لحظه آخری نوعی تور مسافرتی است که هم برای سفرهای داخلی و هم برای سفرهای خارجی می‌توان از آن بهره برد و خدماتی که در این نوع تور عرضه می‌شود نیز تماما مانند خدماتی است که در انواع تورها به مسافران ارائه می‌شود؛ اما وجه تمایز این نوع تورها با تورهای معمولی در این است که این نوع تور همانطور که از اسمش پیدا است در زمانی نزدیک به شروع اجرای تور به فروش می‌رسد و متعاقبا قیمت آن هم ارزان‌تر است.

به بیان ساده‌تر گاهی وقتی یک برنامه تور در حال ثبت ‌نام اولیه است ممکن است تعداد افراد شرکت کننده در آن تور به حد نصاب نرسد و از آنجا که هر تور برای تعداد مشخصی از مسافران برنامه‌ریزی شده‌است، در صورتی که تعداد شرکت‌کنندگان تور کمتر از آن میزان باشد شرکت برگزار کننده تور متحمل خسارت مالی زیادی می‌شود. به همین دلیل مسئولان برگزار کننده تور تصمیم می‌گیرند تا در لحظات آخر تور را با قیمتی پایین‌تر به فروش برسانند تا از این طریق بتوانند گردشگران بیشتری را به خرید تور ترغیب کنند و در نهایت از خسارت مالی احتمالی خود جلوگیری کنند. از همین رو می‌توان گفت وجه تمایز اصلی تور لحظه آخری با تور مسافرتی معمولی در این است که قیمت مقرون به صرفه‌ای دارد و معمولا بازه زمانی کمی تا اجرای تور باقی مانده‌است.

آیا تور لحظه آخری ارزان هم وجود دارد؟

بودجه مالی و مدیریت هزینه‌ها در طول سفر اهمیت بسیاری دارد و سفر با تور این مزیت را دارد تا با بودجه‌های مالی مختلف بتوانیم از امکانات مطلوبی برخوردار شویم. در این بین تورهای لحظه آخری معمولا به عنوان تورهای اقتصادی شناخته می‌شوند. اگرچه این موضوع تا حد زیادی درست است اما نمی‌توان آن را به عنوان یک اصل صد در صدی در نظر گرفت. زیرا اصولا تعرفه تورهای لحظه آخری توسط شرکت‌‌ برگزارکننده تور که همگی خدمات را بطور یکجا از تامین‌کنندگان متعدد‌ اجاره کرده‌است، تعیین می‌شود و متاثر از عوامل مختلفی است. بطور مثال اگر یک تور لحظه آخری در زمان تعطیلات و یا بازه‌های پر مسافر برگزار شده باشد، ممکن است هر چه به زمان اجرای تور نزدیک‌تر شویم، با توجه به استقبال تعداد بیشتری از خریداران، با محدود شدن ظرفیت‌ها، قیمت‌ تور هم افزایش پیدا ‌کند. با این حال در بیشتر مواقع اوضاع برعکس پیش می‌رود و برگزارکننده تور لحظه آخری برای تشویق خریداران و تکمیل ظرفیت باقی مانده اقدام به کاهش قیمت تور می‌کند؛ بطوری که نرخ تورهای لحظه آخری در چنین مواقعی تخفیفات می‌توانند حتی به ۵۰ درصد و یا ۷۰ درصد هم برسند.

در تورهای لحظه آخری چه امکاناتی ارائه می‌شود؟

معمولا اغلب افراد به اشتباه تصور می‌کنند که نرخ پایین تورهای لحظه آخری مرتبط با میزان امکانات و یا کیفیت خدمات در این تورها است. در حالی که به طور کلی خدمات و امکاناتی که در یک تور لحظه آخری ارائه می‌شود درست همان خدماتی است که در یک تور عادی به مسافران عرضه می‌شود. اگر از این موضوع متعجب شده‌اید و دوست دارید بدانید دلیل کاهش ناگهانی قیمت این تورها آن هم در دقیقه نود چیست و وجه تمایز قیمت آنها با تورهای عادی چیست، بگذارید تا کمی درباره نحوه برگزاری این تورها توضیح دهیم تا موضوع کاملا برایتان روشن شود. در تورهای مسافرتی شرکت های برگزار کننده تور که اغلب همان آژانس‌های مسافرتی هستند پرواز را بصورت چارتری خریداری می‌کنند به عبارت ساده‌تر کل صندلی‌های هواپیما را برای یک پرواز خاص اجاره می‌کنند. از سوی دیگر تعداد زیادی از واحدهای اقامتی در یک هتل را هم بصورت گارانتی خریداری می‌کنند. با اضافه کردن خدمات دیگر نظیر تورهای گشت شهری و ارائه آنها به صورت یک پکیج سفر به گردشگران اقدام به فروش تور می‌کنند. اتفاقی که در تورهای لحظه آخری می‌افتد این است که وقتی در لحظات آخر شرکت برگزارکننده امیدی به تکمیل شدن ظرفیت خریداران تور ندارد با فروش همان تور با قیمت پایین از ضرر مالی خود جلوگیری می‌کند.

آژانس پارسا گشت تهران واقع در خیابان گیشا

محتوای جدول

اطلاعات بیشتر:

تور چین نوروز1404_02157749

سفر ارزان با گشت‌های گروهی در شانگهای تصور کنید که با تور چین نوروز سفر کرده‌اید. در شانگهای از ارتفاع ۶۳۰ متری برج مخابراتی (دومین

هتل های آنتالیا

هتل های یوآل و آل آنتالیا  all چیست؟ این هتل ها یا همان all-inclusive همانطور که از نام آنها پیداست، با یک قیمت تعیین شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور ارزان و لحظه آخری _02188487124

هلدینگ گردشگری پارسا گشت