تور هند

اطلاعات مهم کشور هند

هندوستان در قاره زیبای آسیا واقع شده که از جنوب به اقیانوس هند و از شمال به رشته کوه‌‌های هیمالیا می‌رسد. دریای عرب و خلیج بنگال به ترتیب در غرب و شرق آن قرار دارند و نیز هند با کشورهای پاکستان‌، چین‌، نپال‌، بوتان‌، برمه و بنگلادش هم مرز می‌باشد. مساحت آن 3287590 کیلومتر مربع است که 2973190 کیلومتر مربع آن را خشکی تشکیل داده است. جمعیت این کشور 1.029.991.145 نفر که به ترتیب جمعیت شهری‌: 27%، جمعیت روستایی‌: 73%، نرخ رشد جمعیت‌ 1/55% و نیز اقوام و نژادهای دیگر همچون هندواروپایی‌: 72%، دراویدی: 25%، مغولی و غیره 3% می‌باشد. در هند صدها زبان و هزاران گویش و لهجه وجود دارد که علاوه بر دو زبان هندی و انگلیسی که در قانون اساسی این کشور زبان رسمی اعلام شده ‌است، شما 22 زبان دیگر در یک یا چند ایالت در موقعیت زبان رسمی خواهید دید که 40 درصد از جمعیت این کشور، به این زبان صحبت می‌کنند. در آخر جالب است بدانید که مسلمانان این کشور بیش‌تر به زبان اردو صحبت می‌کنند.

باید گفت که کشور هند بخش بزرگی از جنوب قاره آسیا را در بر گرفته که پایتخت آن دهلی نو است. نوع حکومت این کشور، جمهوری مشروطه بوده که به نمایندگی از اقوام و ملل گوناگون هندی حکومت می‌کند. بخشی از تفریح مسافران و گردشگران در تور هند آشنایی با اقوام و زبان‌های متنوعی است که در این کشور وجود دارند. همچنین هند یکی از پرجعیت‌ترین کشورهای جهان بوده که یک ششم کل جمعیت دنیا در آن زندگی می‌کنند. بی‌دلیل نیست که کشور هند مقام دومین کشور پرجمعیت جهان را پس از چین به خود اختصاص داده است. جالب است بدانید بیش از دوازده گروه اصلی قومی و زبانی و صدها گروه زبانی فرعی که از خانواده‌های زبانی مختلف نشات می‌گیرند در هند هستند. در سفر با تور هند می‌توانید اقلیت‌های مذهبی این دیار مانند مسیحیان، مسلمانان، بودایی‌ها، سیک‌ها و جین‌ها را ببینید که همه خود را هندی محسوب می‌کنند.

Important-information-about-India

آب و هوای بالی در کدام ماه بهار بهتر است؟

آب و هوای بالی تا اواسط اردیبهشت برای گشت و گذار مناسب است. از اواسط اردیبهشت به بعد میزان بارندگی‌ها و دما افزایش می‌یابد.

آژانس پارسا گشت تهران واقع در خیابان گیشا

محتوای جدول

اطلاعات بیشتر:

تور چین نوروز1404_02157749

سفر ارزان با گشت‌های گروهی در شانگهای تصور کنید که با تور چین نوروز سفر کرده‌اید. در شانگهای از ارتفاع ۶۳۰ متری برج مخابراتی (دومین

هتل های آنتالیا

هتل های یوآل و آل آنتالیا  all چیست؟ این هتل ها یا همان all-inclusive همانطور که از نام آنها پیداست، با یک قیمت تعیین شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *