سال نو شمسی1403

تحویل سال 1403 یا نوروز

جشنی است که در ایران و برخی کشورهای دیگر باستانی همچون افغانستان، تاجیکستان و آذربایجان برگزار می‌شود. این جشن در هنگام ورود بهار و آغاز سال نو برگزار می‌شود و با رسیدن به نیمه شب از آخرین روز سال قبل شروع می‌شود.

تحویل سال 1403 بر اساس تقویم شمسی ایرانی، که مبتنی بر حرکت خورشید است، تعیین می‌شود. این تقویم بر پایه وقوع تغییرات طبیعی مانند تغییرات فصلی و تغییرات محل قرار گیری خورشید در آسمان تنظیم شده است. بنابراین، تاریخ تحویل سال ایرانی هر سال به شکل دقیقی متغیر است در زمانی که خورشید از نقطه تعادل بهاری عبور می‌کند، رخ می‌دهد.

 

تحویل سال 1403 + لحظه زمان ساعت دقیق تحویل سال 1403 + نماد سال 1403

 

روز آخر سال، میزی با هفت نماد (هفت سین) برپا می‌شود که هر نماد نمایانگر یک مفهوم خاص است. این نمادها شامل سبزی (سبزه)، سیر، سماق، سنجد، سیب، سمنو و سرکه هستند.
شب تحویل سال، خانواده‌ها در کنار سفره‌ای با هفت سین جمع می‌شوند و با هم جشن می‌گیرند.

لحظه زمان دقیق تحویل سال 1403

ساعت شش و 36 دقیقه بامداد روز چهار شنبه 1 فروردین 1403 شمسی، برابر با 20 مارس (مارچ) 2024 میلادی و 9 رمضان 1445 قمری. بنابراین، باتوجه به اینکه لحظه ی تحویل سال قبل از 12 ظهر است، روز چهارشنبه برابر با اول فروردین یا نوروز است.


لحظه ی تحویل سال 1403 هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران در روز چهارشنبه 1 فروردین ماه سال 1403 مقارن با 20 مارچ 2024 میلادی و 9 شعبان سال 1445 هجری قمری ، ساعت 06:36 می باشد .


حیوان سال 1403

هر سال بر اساس یکی از ۱۲ حیوان سنبلیک در جهان نامگذاری می شود و به صورت چرخشی در طول 12 سال عوض می شود. نماد حیوان سال 1403 نیز اژدها می باشد. سال های که در تاریخ ایران نماد اژدها بوده عبارت است : 1307-1319-1331-1343-1355-1367-1379.

اژدها حیوانی خوش خط و خال و پر از انرژی و انگیزه است. باور عمومی بر این تصور است که در این سال مردم در کنار هم روزهای خوب و پرانرژی های را تجربه می نمایند و در ارتباطات و معاملات با دیگران صادق تر هستند و تلاشی در توجیه اشتباهات خود ندارند.

خصوصیات متولدین سال اژدها

خصوصیات شاخص اخلاقی متولدین سال اژدها ، ایده ال گرای و کمال دوستی است و در پی بدست آوردن بهترین ها در هر موضوعی هستند. به خاطر این خصیصه اخلاقی در انتخاب شریک زندگی نیز سختگیر هستند و  زمان زیادی را برای پیدا کردن شریک زندگیشان صرف می کنند . گاهی آنقدر کمال گرا هستند که مجبور می شوند تا عمر تنها زندگی کنند. ولی از این تنهای ناراحت نیستند و همیشه برنامه ای برای خود دارند.

این افراد روحیه هنری بالایی دارند. همین روحیه لطیف آنها باعث می ‌شود که احساس کنند کسی آنها را درک نمی کند. از ویژگی ‌های مثبت آن ها می ‌توان به رشد و ترقی بالا اشاره کرد. متولدین سال اژدها افرادی با اراده بالا، ‍پر انرژی، با استعداد و باهوش هستند و به خاطر پیگیری بالا از عهده هر کاری با بهترین کیفیت بر می آید. از طرفی به خاطر همه این خصوصیات بارز بسیار محبوب هستند ولی کمتر درگیر ارتباطات عاشقانه می شوند.

این افراد در شغل های پزشکی، نظامی، سیاسی و هنری بسیار درخشان عمل می کنند. به گونه ای که همیشه اهداف بلند مرتبه ی دارند و کارهای بزرگ انجام دهند. البته در بسیاری از موارد نیز افراد متولد اژدها به جهت زیاده‌ خواهی ‌های خود وارد کارهای خلاف شده اند. از معروفترین افراد متولد سال اژدها می توان به: عیسی مسیح، ناپلئون سوم، مارشال پتن، ژان ژاک روسو، برنارد شاو، دانتون، راشل و ماری پیکفورد اشاره کرد.

رنگ سال 1403

تعیین رنگ سال متخصص کشور ایران نمی باشد و صرفا در ایران برای تعبیت از موج جهانی علاقمندانم ویژه خود را دارد. شرکت بزرگ پنتون از تعیین کننده اصلی رنگ سال در شروع هر سال نو میلادی می باشد. ولی زمان استفاده از این رنگ در کشور ما با شروع سال جدید شمسی و نوروز می باشد. این شرکت سعی می کند رنگ های را پیشنهاد دهد که القا کننده انرژی، نشاط و شادی باشد. در دنیا از این رنگ در لباسها،رنگ مو، لوازم التحریر، رنگ دیوارها و غیره… استفاده می شود.

آژانس پارسا گشت تهران واقع در خیابان گیشا

محتوای جدول

اطلاعات بیشتر:

تور چین نوروز1404_02157749

سفر ارزان با گشت‌های گروهی در شانگهای تصور کنید که با تور چین نوروز سفر کرده‌اید. در شانگهای از ارتفاع ۶۳۰ متری برج مخابراتی (دومین

هتل های آنتالیا

هتل های یوآل و آل آنتالیا  all چیست؟ این هتل ها یا همان all-inclusive همانطور که از نام آنها پیداست، با یک قیمت تعیین شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سال نو شمسی1403

هلدینگ گردشگری پارسا گشت