ویزا تاجیکستان

شرایط دریافت ویزای تاجیکستان توریستی

بر اساس سیاست های دولت تاجیکستان مانند سایر کشورهای دنیا، هر فردی از هر نقطه ای از زمین که قصد سفر به این کشور را داشته باشد، باید مجوز ورود در قالب ویزا دریافت کنند.

البته شهروندان برخی کشورها که شامل بلاروس، قرقیزستان، گرجستان، مولداوی، روسیه، اوکراین، ارمنستان، آذربایجان و ازبکستان به اشکال مختلف به صورت نامحدود، 3 ماه و 1 ماه می توانند بدون ویزا وارد این کشور شوند.

ویزاهای تاجیکستان شامل انواع گوناگونی می شوند. از جمله آن ها ویزای توریستی تاجیکستان، ویزای تجاری، ویزای خصوصی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای کار و ویزای تحصیلی خواهند بود.

هزینه دریافت ویزای تاجیکستان

هزینه های درخواست ویزا بر اساس نوع آن و با توجه به کشوری که قصد ورود به آن را دارید، متفاوت خواهد بود. برای ویزای تاجیکستان اگر قصد دارید از طریق الکترونیکی و بدون حضور در سفارت درخواست خود را ارائه دهید، باید 50 دلار هزینه پرداخت کنید.

در اصل هزینه این ویزا 30 دلار و هزینه خدماتی که دریافت می کنید 20 دلار آمریکا خواهد بود که جمع آن را باید پرداخت کنید. از طرفی اگر قصد دریافت ویزا به شکل پردازشی سریع تر را داشته باشید، باد هزینه 70 دلار آمریکا را پرداخت کنید.

نحوه درخواست ویزای توریستی تاجیکستان

ویزای تاجیکستان را می توان به دو شکل درخواست کرد. اول به شکل آنلاین و از طریق پورتال رسمی eVisa است. برای درخواست این ویزا باید واجد شرایط آن باشید. این یعنی در لیست کشورهایی باشید که می توانند این نوع ویزا را به شکل مجازی و بدون حضور فیزیکی با پرداخت مبلغی درخواست کنند.

روش دیگر دریافت ویزا، به شکل معمول و در خواست از طریق سفارت است. برای دریافت این ویزا باید به کنسولگری تاجیکستان مراجعه کنید. در ادامه به شکل مفصل تری درباره هر یک از این روش ها با شما صحبت خواهیم کرد.

دریافت ویزای آنلاین تاجیکستان

برای استفاده از این روش باید به وب سایت رسمی وزارت امور خارجه تاجیکستان بروید و برای دریافت ویزای آنلاین یا همان ویزای الکترونیکی اقدام کنید. این نوع ویزا تنها برای مقاصد گردشگری صادر خواهد شد. ناگفته نماند که پرکردن فرم آن تنها 15 دقیقه طول خواهد کشید. برای این کار باید چند مرحله ساده را پشت سر بگذارید.

  • فرم درخواست ویزا تاجیکستان توریستی را به شکل مجازی و بدون ارائه اطلاعات غلط پر کنید.
  • برای درخواست ویزا باید هزینه ای را به شکل الکترونیکی پرداخت کنید. ناگفته نماند که این مبلغ چه در صورت قبولی درخواست شما چه در صورت رد آن قابل استرداد نیست.
  • کمتر از چند روز شرایط و درخواست ویزای شما بررسی می شود. این زمان می تواند در حد 2 روز طول بکشد. بنابراین برای دریافت پاسخ درخواست خود در آدرس الکترونیکی که ثبت کرده اید چندان منتظر نخواهید ماند.
  • در صورت قبول درخواست شما ویزا برای شما صادر می شود که باید هنگام سفر از نسخه چاپ شده آن استفاده کنید.

نکته جالب در مورد این ویزا این است که پس از صدور تا 90 سال اعتبار خواهد داشت. اما دارنده آن تنها می تواند به مدت 2 ماه از آن استفاده کرده و در تاجیکستان بماند. این ویزا یکبار ورود است.

عوامل موثر بر ریجکتی ویزای گردشگری تاجیکستان

دلایل متعددی می تواند باعث رد درخواست ویزای تاجیکستان توریستی شوند. برای مثال ممکن است شما هنگام وارد کردن اطلاعات دچار اشتباه هر چند کوچکی شده باشید، یا اینکه اسناد را به طور کامل بارگذاری نکرده اید.

سابقه سفر شما هم شاید بر روی این رد درخواست تاثیر زیادی داشته باشد. از طرفی داشتن سابقه کیفری هم می تواند باعث رد درخواست ویزای تاجیکستان شود. برای اینکه دچار چنین حالتی نشوید، قبل از ارائه درخواست مطمئن شوید که هیچ مشکلی وجود ندارد؛ زیرا علاوه بر ناخوشایند بودن پاسخ منفی سفارت مبنی بر دریافت ویزای توریستی، دیگر نمی توانید هزینه ای که بابت این کار پرداخت کرده اید را پس بگیرید.

آژانس پارسا گشت تهران واقع در خیابان گیشا

محتوای جدول

اطلاعات بیشتر:

تور تفلیس کریسمس2024

وضعیت مرزهای گرجستان برای ورود ایرانی‌ها در حال حاضر تمامی مسافران ایرانی می‌توانند از طریق مرز هوایی وارد گرجستان شوند. همچنین این کشور برخلاف شایعات

تور تونس پرواز امارات_02157749

تور تونس تونس کجاست؟ تونس کشوری زیبا در شمال آفریقا است که به طور رسمی جمهوری تونس نامیده‌ می‌شود. این کشور حدود 12.3 میلیون نفر

تور لحظه آخری تونس_02157749

تور تونس کشور تونس از نظر جغرافیایی در شمال آفریقا قرار دارد و به طور دقیق تر در بخش جنوب غربی دریای مدیترانه واقع شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزا تاجیکستان

هلدینگ گردشگری پارسا گشت