پیکاپ پاسپورت- ویزاکانادا

پیکاپ پاسپورت چیست؟

وقتی درخواست برای اخذ ویزا ارسال می شود سفارت خانه کشور مقصد یک زمان مشخصی را برای فرد متقاضی در نظر میگیرد تا ارائه مدارک و مصاحبه در آن زمان انجام شود. حضور متقاضی ویزا در زمان تعیین شده در سفارت خانه الزامی است و شخص حتما باید در موعد مقرر در سفارت خانه حضور پیدا کند. مامور سفارت بعد از مصاحبه و ارزیابی و بررسی شخص نتیجه مصاحبه و درخواست ویزا را از طریق ایمیل به اطلاع او می رساند.

اگر طی ایمیل به شخص اطلاع داده شود که درخواست وی برای اخذ ویزا تایید شده او باید برای دریافت ویزا مجددا به سفارت خانه مراجعه کند. اگر سفارت خانه کشور مقصد در ایران باشد مشکلی برای مراجعه و دریافت ویزا وجود ندارد. اما اگر کشور مقصد در ایران سفارت خانه نداشته باشد فرد باید به کشور واسطه سفر کرده و ویزای خود را از سفارت خانه کشور مقصد در کشور واسطه بگیرد که هزینه و زمان زیادی از فرد متقاضی ویزا می گیرد.

برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت فرد متقاضی ویزا می تواند پاسپورت خود را به شخص دیگری به عنوان نماینده قانونی تحویل بدهد تا فرد نماینده کارهای دریافت ویزا در کشور واسطه را انجام دهد. به پروسه ارسال گذرنامه به سفارت خانه و تحویل آن با مهر ویزا پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا گفته می شود.

پیکاپ پاسپورت در چه شرایطی استفاده می شود؟

همانطور که میدانید کشور ایران با برخی کشورها روابط سیاسی و دیپلماتیک چندان خوبی ندارد به همین دلیل این کشورها در ایران سفارت خانه مخصوص به خود را ندارند. در این شرایط اگر ما بخواهیم ویزای یکی از این کشورها را دریافت کنیم باید برای انجام کارهای لازم برای دریافت ویزا به یک کشور واسط سفر کنیم و به سفارت خانه کشور مورد نظر در کشور واسطه مراجعه کنیم. مطمئنا این رفت و آمدها به کشور واسط هزینه های مالی و وقت زیادی از ما می گیرد. پیکاپ پاسپورت در چنین شرایطی برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان استفاده می شود.

مراحل درخواست پیکاپ پاسپورت چیست؟

برای دریافت پیکاپ پاسپورت فرد باید در ابتدا یک شرکت یا موسسه معتبر را برای انجام کار انتخاب کند. بعد از آن فردی به عنوان نماینده قانونی متقاضی ویزا انتخاب می شود. دقت کنید که فردی که به عنوان نماینده قانونی خود برای دریافت پیکاپ پاسپورت انتخاب می کنید فردی با تجربه و خبره باشد و از روند کاری سفارت خانه ها اطلاعات کامل داشته باشد تا بتواند کارهای شما را با بالاترین سرعت و بدون هدر رفتن وقت پیگیری کند.

بعد از پیدا کردن یک موسسه معتبر و مورد تایید مدارک خود را به شرکت تحویل می دهید. مدارک لازم برای انجام این کار شامل گذرنامه و پرینت ایمیل تایید ویزا از سوی سفارت خانه است. البته انواع ویزا و کشورهای مختلف مدارک متفاوتی نیاز دارند که در ادامه به آنها نیز خواهیم پرداخت. بعد از این شرکت پس از بررسی مدارک شما یک فرم وکالت نامه به شما ارائه میکند. امضای فرم وکالت نامه به این معنی است که شما این شرکت را نماینده خود برای دریافت ویزا از سفارت خانه تایید می کنید.

بعد از این می توانید به خانه برگردید و منتظر رسیدن ویزای خود بمانید. در این زمان نماینده شما از طرف شرکت گذرنامه شما را به سفارت خانه کشور مقصد برده و پس از آن با ویزای شما برمیگردد. این عملیات ممکن است یک تا سه هفته طول بکشد.

توجه داشته باشید که از زمان دریافت ایمیل تا مراجعه به سفارت خانه برای دریافت ویزا تنها ۳۰ روز فرصت دارید در غیر اینصورت ویزای شما باطل خواهد شد.

آژانس پارسا گشت تهران واقع در خیابان گیشا

محتوای جدول

اطلاعات بیشتر:

ویزای فرانسه _02157749

یزای شنگن 2024؛ راهی برای سفر به کشورهای اروپایی اصلاً مگر می‌شود کسی دوست نداشته باشد یک‌بار هم که شده کشورهای اروپایی را از نزدیک

تور یکروزه لرستان

راهنمای کامل جاهای دیدنی لرستان + ۲۰ جاذبه شگفت انگیز   حرف از ایران‌گردی که به میان می‌آید همه از اصفهان و شیراز حرف می‌زنند. پل خاجو

ارزان ترین تور مشهد

بهترین هتل های مشهد نزدیک حرم در میان شهرهای داخلی، مشهد عنوان پرطرفدارترین مقصد گردشگری را به خود اختصاص داده است. همین موضوع باعث شده

ویزا تایلند -بهترین قیمت

ویزا تایلند کشور تایلند (پادشاهی تایلند) را سرزمین شادی و تفریحات جذاب می‌دانند. این کشور یکی از بهترین و شگفت انگیزترین مقاصد توریستی در تمام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیکاپ پاسپورت- ویزاکانادا

هلدینگ گردشگری پارسا گشت