تور قطب شمال روسیه – بهترین تور شفق قطبی

عنوان اسلاید 1
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است
اینجا کلیک کنید
عنوان اسلاید 2
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است
اینجا کلیک کنید
عنوان اسلاید 3
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است
اینجا کلیک کنید
قبلی
بعدی

تور قطب شمال

اگر از دسته کسانی هستید که علاقه زیادی به دیدن پدیده های طبیعی دارید، پیشنهاد ما به شما تور قطب شمال ارزان قیمت است. با این تور می توانید دنیایی پر از هیجان را تجربه کنید. معمولاً سفر از سه کشور کانادا و نروژ و روسیه آغاز می شود. هواپیما شما را به شمالی ترین شهرهای این کشورها می برد. می توانید از ترومسو در نروژ دیدن کنید. رزرولت در کانادا را تجربه کنید تا به شمالی ترین نقطه کره زمین برسید.

اولین دغدغه ای که بسیاری از مسافران برای رزرو تور قطب شمال نوروز 1401 دارند وضعیت آب و هوایی است. مسئله دما و شرایط جوی از موارد پر اهمیت است. دمای قطب شمال از جنوب بیشتر است، در نتیجه هوا گرمتر است. قطب شمال یک لایه یخی محسوب می شود این موضوع سبب می شود که در برابر تغییرات آب و هوایی آمادگی لازم را داشته باشید. دمای بهار و تابستان در قطب شمال صفر درجه است.

سرد است اما نه به سردی قطب جنوب! آشنایی با زندگی بومی مردم این کشور یکی از بهترین جذابیت های تور قطب شمال محسوب می شود. مثلاً در ورودی قطب شمال می توانید خرس های قطبی را ببینید البته حیات وحش زیادی در قطب وجود ندارد اما دیدن سگ، روباه و گوزن های شمالی از بخش های جذاب سفر است.

از دیگر پدیده های جالبی که در قطب شمال روسیه وجود دارد، یخ و یخچال های طبیعی است. دیدن این بخش بسیار هیجان انگیز است. تور مسافرتی قطب شمال برای کسانی که دوست دارند با کشتی های یخ شکن عکس بگیرند بی نظیر است.

بهترین فصل سفر با تور قطب شمال

اگر قصد رزرو تور مسافرتی قطب شمال را دارید، به طور کلی بر اساس فاکتور هایی مانند شرایط جوی، آسمان صاف و جهت باد، می توان بهار و تابستان را بهترین زمان در نظر گرفت. اوایل فروردین تا اواخر شهریور بهترین دوره زمانی سفر به قطب شمال محسوب می شود. شما می توانید آسمان نورانی قطب شمال را در ساعات 9 الی 2 بامداد تماشا کنید چون قطعاً دل انگیز و بی نظیر خواهد بود.

کمربند اصلی پدیده شفق قطبی از شهر روسیه می گذرد. به این ترتیب تور قطب شمال با شرایط پرواز ایده آل و امکان سفر به شهر مورمانسک در شمال غربی را فراهم ساخته است. این شهر تنها دو ساعت از پایتخت روسیه فاصله دارد. یعنی شما در فضای کاملاً شهری با امکانات کامل از تور سفر قطب شمال استفاده می کنید.

عجایب و دانستنی های قطب شمال
سردترین مکان در دنیا قطب شمال نیست

برای این مورد به احتمال زیاد تعجب کنید که قطب شمال با داشتن درجه 32 سانتی گراد در گرم ترین زمان خود نمی تواند سرد ترین نقطه دنیا باشد. سرد ترین نقطه دنیا با 72 درجه منفی فرنهایت قطب جنوب می باشد. قطب جنوب برخلاف قطب شمال صفحه های یخی بسیاری دارد.

با دارا بودن ارتفاع 9 هزار پایی از سطح دریا، بلند ترین قاره جهان آنتراکتیکا به شمار می رود. قطب شمال نیز از صفحه و لایه های یخی نازکی پوشیده شده که در فاصله یک پایی از دریا قرار داردبه همین دلیل است که گرمای اطراف اقیانوش منطقه شمالی را جذب کند.

چشمه های آب گرم در قطب شمال

در منطقه chena در یک ساعتی fairbanks چشمه های آب گرمی وجود دارد که از 7 صبح تا نیمه شب باز است و شما می توانید از دیدن شفق قطبی در کنار شنا کردن لذت ببرید. شما عزیزان می توانید با خرید تور قطب شمال در اقامتگاه های چشمه های آب گرم نیز اقامت داشته باشید.

برگذاری مسابقات دو ماراتن در قطب شمال

برگذاری مسابقه در این منطقه جالب ترین سردترین ماراتن دنیاست. این مسابقات از سال 2002 میلادی هرساله برگذار می شود و این نکته حائز اهمیت است که بدانید این مسابقه در حالی برگذار می شودکه سرمای 22 درجه زیر صفر همراه با بادهای سرد وجود دارد. شرکت کننده هایی که قصد شرکت در این مسابقه را دارند به کمپ بین المللی قطب شمال فرستاده می شوند و با مجهز شدن مواردی مثل شلوارهای بادگیر، دستکش، دو جفت جوراب و عینک مخصوص می پوشند. آخرین مسابقه ای که برگذار شد هزینه ی شرکت در آن 15561 دلار بود!

وجود ذخایر نفتی در این منطقه

سازمان زمین شناسی آمریکا ادعا کرده است که مقدار 30% یا بیشتر از این مقادیر ذخایر نفتی بهره برداری نشده وجود دارد چون هنوز بسیاری از مکان ها در این منطقه کشف نشده اند. در سال 2007 کشور روسیه با ارسال یک زیردریایی برای قراردادن پرچم کشور خود ادعا کرد که قطب شمال و منابع برای آنهاست که این ادعا از سمت سازمان ملل متحد به صورت کامل رد شد.

تور شفق قطبی مورمانسک شمالگان روسیه (تماشای شفق قطبی) | 14 بهمن

بازدید از روستای تریبیکا

این روستا یکی از روستاهای زیبا در تور قطب شمال می باشد. شما عزیزان می توانید در تور، در روز سوم از این روستا دیدن کنید. بازدید از این روستا در برنامه تور آپشنال بوده و در صورت تعداد بالای 10 نفر به صورت رایگان قابلیت انجام را دارد.

اقامت در هتل های یخی قطب شمال

هتل های یخی اغلب موقتی هستند. یعنی به واسطه برف و بلوک ساخته شده اند. اگر شرایط نگهداری و بازسازی آنها مناسب باشد، می تواند یک اقامتگاه موقت و جالب باشد. اگر از دسته ماجراجویانی هستید که دوست دارید یک شرایط استثنایی را تجربه کنید، می توانید هتل های یخی قطب شمال را در لیست تفریحات خود قرار دهید.

 

وسایل مورد نیاز برای سفر به قطب شمال

یکی از بخش های مهم برای سفر به قطب شمال پوششی است که باید در نظر بگیرید. به هر حال شما به یک منطقه سردخیز سفر می کنید. تنها یک پوشش کافی نخواهد بود. بهتر است از ترکیب لباس های متفاوت استفاده کنید. بهتر است اولین لایه پوشش سبک باشد. این موضوع سبب می شود تا مانع حرکت شما نشود. لایه میانی بهتر است که ضخیم تر و حجیم تر باشد. لایه بیرونی از مهم ترین و حساس ترین بخش ها محسوب می شود و باید کاملاً ضد آب باشد. بهتر است که لایه بیرونی ضد آب باشد.

برای سفر با تور قطب شمال نیاز است که عینک آفتابی نیز داشته باشید. نیاز به عینک آفتابی از موارد مهمی است که در سفر مدنظر قرار می گیرد. انعکاس نور خورشید روی دانه های برق می تواند یک فضای جالب ایجاد کند. برای محافظت از پوست خود بهتر است از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. پول نقد از موارد مهمی است که در خرید به شما کمک زیادی می کند. داشتن دوربین عکاسی سبب می شود تا سفر شما عالی باشد. چه خوب است یک دفترچه و قلم برای یادداشت برداری داشته باشید.

داشتن یک ضبط صوت کوچک گاه بسیار مناسب خواهد بود. یکی از موارد مهم ساک و کیف های مختلف است. رطوبت هوا گاه بسیار زیاد است پس باید ایمن باشید. این کیف ها جنس لاستیکی یا نایلونی دارند و از دسته ساک های نگهدارنده خشک محسوب می شوند. با رزرو تور قطب، شما از بیمه مسافرتی برخوردار می شوید. این بیمه به شما کمک می کند تا سفر خوبی داشته باشید.