ایرلاین ایژین

هواپیمایی ایژین

شرکت هواپیمایی ایژین ایرلاینز (Aegean Airlines) از سال ۲۰۰۹ به جایگاه بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی یونان دست پیدا کرده است و در سال ۲۰۱۷ نیز برای ششمین سال متوالی به عنوان ایرلاین برتر خطوط هوایی منطقه اروپا معرفی شد.

تاریخچه

شرکت هواپیمایی ایژین ایرلاینز (کد یاتا: A3، کد ایکائو: AEE) در سال ۱۹۸۷ در یونان تاسیس شد و در ابتدای فعالیت در زمینه خدمات‌رسانی خصوصی، به ویژه آمبولانس هوایی، فعالیت می‌کرد تا اینکه در تاریخ هفدهم فوریه سال ۱۹۹۲ به اولین ایرلاین خصوصی یونان تبدیل شد. سپس در سال ۱۹۹۴ این ایرلاین نوپا توسط گروه واسیلاکیس (Vasilakis Group) خریداری شد و پروازهای خصوصی را به از آتن به سراسر جهان با هواپیماهای لیرجت (Learjet) برقرار کرد.

در سال ۱۹۹۹ و با آغاز پروازهای سیستمی، نام «هواپیمایی ایژین» انتخاب شد. در ادامه روند توسعه و تجهیز ایژین ایرلانیز در سال ۲۰۰۰ دو برند جدید AVRO RJ100 و ATR72 به ناوگان ایزین ایرلاینز افزوده شدند. در سال ۲۰۱۴ هواپیمایی ایژین و اتحاد با اعلام رسمی شراکت خود، اولین پرواز مستقیم به دبی را جشن گرفتند.

همچنین، ایژین ایرلاینز از سال ۲۰۰۹ تا سال ۲۰۱۷، به صورت متوالی، جایزه بهترین ایرلاین منطقه‌ای اروپا را از اسکای تراکس دریافت کرد.

ایژین ایرلاینز از سال ۲۰۱۰ به عضویت اتحادیه استار درآمد و در سال ۲۰۱۲ نیز اقدام به خرید هواپیمایی ملی یونان به نام «المپیک ایر» کرد؛ با این وجود حامل پرچم محسوب نمی‌شود. دفتر مرکزی ایژین ایرلاینز در شهر کیفیسیا، واقع در استان آتیک، قرار دارد و فرودگاه‌های بین‌المللی آتن و سالونیک قطب‌های مرکزی و اصلی این شرکت هواپیمایی نیز محسوب می‌شوند.

ناوگان هوایی

هواپیما تعداد (فروند)
ایرباس A319 ۱
ایرباس A320-200 ۳۸
ایرباس A321-200 ۸

کلاس‌های پروازی

ایژین ایرلاینز دارای دو کلاس پروازی اکونومی (Economy) و بیزنیس (Business) است. منوی غذایی مسافران در هر دو کلاس پروازی از غذاهای یونانی انتخاب شده‌اند.
مسافران بین‌المللی بیزینس کلاس علاوه بر این دارای انتخاب دو نوع غذای گرم هستند. برای مسافران داخلی بیزنس کلاس نیز حین پرواز غذاهای سرد بهره‌مند می‌شوند.

بار مجاز

اکونومی بیزینس
داخل کابین یک کیف دستی به وزن حداکثر ۸ کیلوگرم دو کیف دستی به وزن ۸ و ۵ کیلوگرم
قسمت بار ۲۳ کیلوگرم ۳۲ کیلوگرم

مقصدهای پروازی

هواپیمایی ایژین هر هفته دارای سه پرواز مستقیم رفت و برگشت از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در تهران به فرودگاه بین‌المللی آتن است.

محتوای جدول

اطلاعات بیشتر:

هتل ریکسوس داون تاون آنتالیا

هتل ریکسوس داون تاون آنتالیا این هتل 5 ستاره در نزدیکی ساحل ‏Konyaati‏ و با چشم اندازی رو به دریا و کوههای تائوروس واقع شده

هتل ibis Styles Tbilisi Center

درباره هتل ibis Styles Tbilisi Center هتل ایبیس استایلز تفلیس سنتر از هتل‌های ۴ ستاره در شهر تفلیس است که در بهترین موقعیت این شهر

هتل Ameri Plaza Tbilisi

معرفی هتل Ameri Plaza Tbilisi درباره هتل Ameri Plaza Tbilisi اقامت در هتل آمری پلازا (Amrei Plaza) برای شما سفری وصف‌ناپذیر به شهر زیبای تفلیس رقم می‌زند.

هتل تایتانیک بیچ لارا 

  هتل تایتانیک بیچ لارا (Titanic Beach Lara Hotel) ★★★★★ هتل 5 ستاره تایتانیک بیچ لارا در شهر آنتالیا مانند یک کشتی کروز ساخته شده است، این

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *